online. pixabay

Visit Umeå

 

Digitalt turistcenter 
Turistcentret är numera helt digitalt. För information och inspiration hänvisar vi dig som besökare till vår webbplats, www.visitumea.se och vår Facebook- och Instagramsida. 

Våra broschyrer och kartor finns tillgängliga på denna site. Här har du möjlighet att ladda hem eller läsa broschyrerna direkt online. 

Tipsa om evenemang - genom att mejla till oss  - skicka en kort text, max 300 tecken, länk för mer information, datum, klockslag, plats och en bra bild. Evenemang utan bild publiceras inte, ej heller evenemang som inte är av intresse för besökare. 

För mer inspiration, följ oss på Facebook och Instagram

 

KONTAKTA OSS

Allmänna frågor: [email protected]

VD: 
Sara Gustavsson, 070-266 24 23, sara.gustavsson[@]visitumea.se

Evenemang: 
Gabriella Hed Vall, 070-601 03 57, gabriella.hed-vall[@]visitumea.se
Tinna Sandström (Evenemang & Möten),  070 329 60 61, tinna.sandstrom[@]visitumea.se (föräldraledig våren 2019)

Möten: 
Nina Säfsten, 070-242 46 58, nina.safsten[@]visitumea.se

Centrum: 
Martin Lindfors, 070-364 48 28, martin.lindfors[@]visitumea.se
Carina Lundström, 070-332 53 93, carina.lundstrom[@]visitumea.se

Analys:
Kristina Thelin, 070-655 04 11, kristina.thelin[@]visitumea.se

Webb och sociala kanaler: 
Anita Wilander Sandberg, 070-647 62 57, anita.sandberg[@]visitumea.se
Hanna Sondell, 070-611 33 14, hanna.sondell[@]visitumea.se
Lotta Wermelin, 070-699 06 27, lotta.wermelin[@]visitumea.se

Privatturism: 
Sirpa Kärki, 070-672 28 09sirpa.karki[@]visitumea.se

Kvarken Destinations 
Erja Back, 070-647 62 78, erja.back[@]visitumea.se
 

Välkommen att ta kontakt med oss!