online. pixabay

Visit Umeå

 

Öppettider i december
Turistcentret har öppet måndag - fredag kl. 10:00 - 13:00. Under helg- och mellandagarna har vi stängt. Du hittar oss på Rådhusesplanaden 6 A

Digitalt turistcenter 2019
Från och med januari 2019 blir turistcentret helt digitalt. För information och inspiration hänvisar vi dig som besökare till vår webbplats, www.visitumea.se och vår Facebook- och Instagramsida. 

E-post
[email protected]

Telefon
+46 (0)90 16 16 16

Våra broschyrer och kartor finns tillgängliga på denna site. Här har du möjlighet att ladda hem eller läsa broschyrerna direkt online. 

För mer inspiration, följ oss på Facebook och Instagram

 

KONTAKTA OSS

Allmänna frågor: [email protected]

VD: 
Sara Gustavsson, 070-266 24 23, sara.gustavsson[@]visitumea.se

Evenemang: 
Gabriella Hed Vall, 070-601 03 57, gabriella.hed-vall[@]visitumea.se

Möten: 
Nina Säfsten, 070-242 46 58, nina.safsten[@]visitumea.se

Centrum: 
Martin Lindfors, 070-364 48 28, martin.lindfors[@]visitumea.se
Carina Lundström, 070-332 53 93, carina.lundstrom[@]visitumea.se

Analys:
Kristina Thelin, 070-655 04 11, kristina.thelin[@]umea.se

Webb och sociala kanaler: 
Anita Wilander Sandberg, 070-647 62 57, anita.sandberg[@]umea.se
Hanna Sondell, 070-611 33 14, hanna.sondell[@]umea.se
Lotta Wermelin, 070-699 06 27, lotta.wermelin[@]umea.se

Privatturism: 
Erja Back, 070-647 62 78, erja.back[@]umea.se
Sirpa Kärki, 070-672 26 09, sirpa.karki[@]umea.se

 

Välkommen att ta kontakt med oss!